Порядок відбору кандидатів

Відбір до ЗВО МВС України здійснюється відповідно до законодавства України, зокрема, основним нормативним актом є Наказ МВС України від 15.04.2016 р. № 315 (зі змінами).

ЕТАПИ ВІДБОРУ

До закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, на денну форму навчання можуть бути зараховані громадяни України, яким станом на 31 грудня року вступу виповниться 17 років, та не старші 30 років.

1

ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ

Заповнення онлайн-анкети та подання необхідних документів

2

МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

Медичний огляд з метою встановлення придатності кандидатів за станом фізичного та психічного здоров'я

3

ПЕРЕВІРКА РІВНЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

Вправи на силу та витривалість

4

СПЕЦІАЛЬНА ПЕРЕВІРКА

Перевірка відомостей про кандидатів щодо існування обмежень, пов'язаних із прийняттям на службу до поліції

5

ФОРМУВАННЯ ОСОБОВОЇ СПРАВИ

Оформлення документів поданих кандидатами та направлення їх до ЗВО

6

ЗАКЛЮЧЕННЯ КОНТРАКТУ

Укладання тристороннього контракту

ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ

ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ

Щоб розпочати участь у конкурсі, необхідно заповнити анкету

Створюючи онлайн анкету, ви обираєте:

- заклад вищої освіти,

- інститут, факультет,

- спеціальність,

- спеціалізацію.

Зверніть увагу:

Зберігаючи анкету, Ви підтверджуєте достовірність та правильність внесених даних.

УВАГА!!
Самостійно заповнити анкету на цьому сайті можна до 31 травня 2024 року.
Після цього терміну анкету можна буде заповнити у підрозділі кадрового забезпечення, що здійснює відбір (секторі організації відбору), виключно після подання усього пакету документів.

НАДАННЯ ПАКЕТУ ДОКУМЕНТІВ

Для участі у відборі необхідно підготувати та подати наступний пакет документів:

1) письмова заява про направлення на навчання із зазначенням структурного навчального підрозділу ЗВО та спеціальності;

2) 2 копії паспорта громадянина України (ID-картки) та 2 копії ідентифікаційного податкового номеру;

3) копія військового квитка/посвідчення про приписку до призовної дільниці чи посвідчення особи військовослужбовця (для військовозобов'язаних або військовослужбовців);

4) фотокартки 9х12 см (2 шт.), 3х4 см (6 шт.), 3,5х4,5 см (2 шт.);

5) автобіографія;

6) особова картка визначеного зразка;

7) згода на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» і на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;

8) копія документа (за наявності), який підтверджує право на спеціальні умови щодо участі у конкурсному відборі при вступі для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти;

9) анкета кандидата на навчання визначеного зразка;

10) копія документа державного зразка про здобутий ступінь (освітній, освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додатка до нього;

11) копії сертифікатів зовнішнього незалежного тестування (за наявності);

12) довідка про надання допуску до державної таємниці форми 2 або 3 (для осіб, яким його надано).

МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

Служба в поліції потребує високого рівня фізичного розвитку, сили й витривалості та відповідних рис психологічного профілю, тому до кандидатів встановлені особливі вимоги щодо стану здоров’я, фізичного розвитку та індивідуальних психофізіологічних особливостей.

Відповідність стану кандидатів на навчання визначає медична (військово-лікарська) комісія МВС згідно Наказу МВС України № 285 від 03.04.2017 р.

Медичний огляд включає в себе фізичне і психологічне обстеження та передбачає огляд лікарями-спеціалістами, проведення аналізів та тестів, отримання електрокардіограми (ЕКГ) та знімка флюорографії.

Ви можете отримати результати необхідних аналізів, ЕКГ та флюорографії в день проходження медичного обстеження або заздалегідь в іншому медичному закладі, якщо бажаєте прискорити процес обстеження.

Для проходження медичного огляду необхідно мати наступні документи:

1. Направлення на медичний огляд для проведення лікарської експертизи за формою, що видається підрозділом кадрового забезпечення (сектором організації відбору).

2. Дві фотографії розміром 3х4.

3. Паспорт громадянина України (ID-картка).

4. Для військовозобов’язаних – документи, що засвідчують відношення особи до військового обов'язку.

5. Для військовослужбовців, які були звільнені зі служби протягом останнього року і є кандидатами на вступ до ЗВО, - витяги з медичних документів військових частин або медична характеристика.

6. Детальний витяг з медичних карт амбулаторного хворого, що ведуться у лікувально-профілактичних установах за місцем проживання, роботи, навчання або служби, виписки з медичних карт стаціонарного хворого, дані диспансерного обстеження і лікарського нагляду, висновки, інші медичні документи, що характеризують стан здоров'я особи за період не менше ніж за останні 5 років.

7. Довідка - витяг про проведенні щеплення, заповнена медичною установою за місцем проживання.

8. Довідка (сертифікат) з психоневрологічного диспансеру (від лікаря-психіатра).

9. Довідка (сертифікат) з наркологічного диспансеру (від лікаря-нарколога).

10. Довідка (сертифікат) з туберкульозного диспансеру з результатами флюорографії (від лікаря-фтизіатра).

ПРИМІТКА (щодо проходження медичного огляду)

Суттєву кількість часу під час проходження лікарської експертизи займає здача кандидатами необхідних аналізів та проходження окремих медичних обстежень, а саме:

- рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітини,

- загальні аналізи крові та сечі,

- аналіз крові на цукор,

- обстеження на сифіліс (реакція Вассермана),

- обстеження на гепатити B, C,

- обстеження на ВІЛ-інфікування.

Кандидати на службу в поліцію можуть надати документально оформлені результати зазначених обстежень, проведених протягом одного місяця до медичного огляду.

За для економії часу, та прискорення проходження лікарської експертизи, вище вказані медичні обстеження і аналізи можна отримати за місцем проживання, та надати ВЛК до проходження медичного огляду.

Медичні документи (довідки, сертифікати, виписки, тощо) обов’язково мають бути завірені печаткою (штампом) лікувального закладу і особистою печаткою лікаря.

ПЕРЕВІРКА РІВНЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

Перевірка рівня фізичної підготовленості кандидатів до служби в поліції, в тому числі кандидатів на вступ до ЗВО, регулюється Наказом МВС № 90 від 09.02.2016 р. (зі змінами)

Під час тестування кандидати здають наступні нормативи:

- комплексна силова вправа;

- біг на 100 м (або човниковий біг за умови, що тестування проходить при температурі повітря від -10 до -1);

- біг на 1000 м.

Рівень фізичної підготовки має відповідати результату «задовільно» або вище за кожний з нормативів.

Всі нормативи Ви можете переглянути у додатку до Наказу МВС № 90 від 09.02.2016 р. (зі змінами).

УВАГА!!
З 2018 року перевірка рівня фізичної підготовленості відбуватиметься безпосередньо у закладі вищої освіти під час проведення конкурсу

СПЕЦІАЛЬНА ПЕРЕВІРКА

Стосовно кожного кандидата проводиться перевірка щодо обмежень, пов'язаних із прийняттям на службу до поліції згідно Закону України «Про Національну поліцію» , Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України «Про очищення влади».

ОФОРМЛЕННЯ ОСОБОВОЇ СПРАВИ

Формуванням особових справ кандидатів на навчання до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, та подальшим направленням цих справ до ЗВО, займаються працівники секторів організації відбору, згідно вимог Наказу МВС України від 12.05.2016 р. № 377 (зі змінами) та Наказу МВС України від 15.04.2016 р. № 315 (зі змінами)

УКЛАДЕННЯ КОНТРАКТУ

Підготовка фахівців за державним замовленням у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, проводиться на підставі контракту про здобуття освіти, який укладається між навчальним закладом, відповідним органом поліції та особою, яка навчається.

УВАГА!

У разі порушення Ваших прав під час відбору та направлення на навчання до закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, у тому числі, вимагання неправомірної вигоди, Ви можете звернутися за тел.:

+38(044) 254-77-77, +38(050) 425-48-44

з 9.00 до 17.00 щодня, окрім вихідних та святкових днів

Телефон Департаменту внутрішньої безпеки для повідомлень про правопорушення, пов’язані з корупцією, чи інші протиправні дії, вчинені співробітниками правоохоронних органів:

+380 (50) 352 72 77